SILVER & METAL / Silver / Charger 7977173
nr 797 7173
CHARGER
silver, stämplar. A. Codognat, Venice, 1800-talets andra hälft. 600 g. , diameter: 33, 5,
silver, stämplar. A. Codognat, Venedig, 1800-talets andra hälft. 600 g. , diameter: 33, 5
4000
SEK 3400
Monday December 17 2012
at 17:25:42
17/12 17:13:03
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver